2008. április 11., péntek
MAKROtézi$
De kérem, mi zajlik már a pénzvilágban? Merre sodorják a piacot az USA gazdasági hullámai? Ki tudja...valaki biztosan! Talán pont én! Mert elméleteket a legegyszerűbb gyártani, szórakoztató, nem kerül semmibe, és még téma is lehet egy beszélgetésben. Nem is voltam rest, gyártottam!
Az amerikai valuta, azaz a dollár mélyponton vergődik, 1 euró már több, mint 1,5 dollárba kerül a devizapiacon és a CSÉNDZSbódékban. Az egyesült államok a folyamatos katonai aktivitás miatt, és egyéb okokból kifolyólag óriási hiteleket halmozott föl, a bankokat sorvasztja a jelzáloghitel-válság, fokozódik a munkanélküliség, a GDP megtorpan, a FED inkább tehetetlenséget és bizonytalanságot mutat, minthogy kézben tartaná a helyzetet. DE vegyük észre kollégák, hogy közben mi történik a NAGYVILÁGBAN, merthogy a szálakat bankárok, politikusok és egyéb tőkés és/vagy értelmiségi elemek együtt mozgatják, sökszor közös lapokat játszanak ki az 'ELLENÉRDEKet' semlegesítendő, és kérdés, vajon hány élű pengén táncolnak a bátrak, és egyáltalán ki tartja kezében a pengét. Kína és Oroszország egyre erősebb, amerika hegemóniáját veszélyeztetik, feltehetően tudatosan, és ennek gátat kell szabni, amíg lehet. Az USA a néhány éve még erős és vezető valutaként értékelt dollár-tartalékait a világ piacon lévő aranyba és egyéb nemesfémekbe fektette, de az egyszerűség kedvéért maradjunk az aranynál. Oroszország és Kína eközben fellendülő gazdaságának hozadékaként jelentős készpénztartalékot halmozott fel, többnyire dollárban, hogy majd legyen miből részesedést vásárolni a globális(amerikai) vállalatokban. Közben a dollár az usa gazdaságpolitikájának, háborús beruházásainak és egyéb szövevényes pénzpiaci tevékenységeinek következtében gyengülni kezdett, méghozzá sebesen. Felmerül a kérdés, hogy a két említett, nagyhatalmi pozícióra éhes ország miért nem váltotta euróra a trezorjában őrzött sok tonnányi zöldhasút. Azért, mert a dollár, mint nemzetközi domináns valuta még mindig sokkal kedvezőbb helyzetben van a drákói szigorral szabályozott kínai gazdaság pénzéhez képest, az euro-övezet pedig nem egységes, hatalmas szükség lenne rá, hogy a világgazdaság két központja közül az egyik -London- áttérjen a közös európai pénznemre, akkor talán hosszútávon és stabil alapokon indulhatna meg az euro diadalmenete.
Ez az időszak azonban még nem érkezett el, vagyis a valutatartalék marad a gyengülő dollárban, így egyre csökken az értéke, ezzel párhuzamosan nő az amerikai export, mert szívesen vesznek erős külföldi bankókért cserében leértékelődött amerikai árut, az arany ára, és mellette számos árupiaci terméké is, az egekbe emelkedik. Következő lépésben be kell engedni a kínai-orosz tőkét, ami csak arra vár, hogy jelentős amerikai cégekben szerezzen résztulajdont, majd ezeket a cégeket a beléjük pumpált ellenséges tőkével együtt össze kell roppantani, mindezt könnyű az általános recesszió számlájára írni. Így a tornyosuló tartalékok megcsapolása után már el lehet kezdeni a piac erőviszonyainak újjáépítését, amerika a felértékelődött arannyal, kőolaj és földgáz gyarmataival ismét ura és parancsolója a gazdaságnak, a két ágaskodó ellenlábast ártalmatlanította, a közel-keleten pedig levegőt is alig mernek venni annak tudatában, hogy a föld legerősebb hadserege praktikusan beágyazódott az arab világ közepébe, és Irakból kiindulva minden környező országot könnyűszerrel kényszeríthet térdre, mielőtt a radikális mozgalmak annyit mondhatnának, hogy "dzsihád". Ez a folyamat persze érezhető az olaj árának alakulásában, és Izrael zavartalan fejlődésében is.
Izgatottan várjuk a fejleményeket!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
5 megjegyzés:
érdekesen tálalt összefüggések, érdekes jólatok! ki tudhatja, talán még igazság is van bennük. ha valóban így van, ahogyan azt leírod, akkor te vagy a 2. legokosabb ember a főldön! de vajon mi fogja mindezt bizonyítani?
a legokosabb kérdezi ezt
Üdv Máté!
Kösz, hogy kiraktál minket! Lassan én is nekiállok megcsinálni a linkdobozt...:)
zsé
"Mert elméleteket a legegyszerűbb gyártani, szórakoztató, nem kerül semmibe, és még téma is lehet egy beszélgetésben."
Na várj csak! Én is gyártok elméletet, mégpedig olyat, hogy még igaz is lehet!
1. A világ az egységesülés felé halad. Európa már megtette ezt (EU), Amerika a következő (NAU - North American Union), őket követi 15 éven belül Ázsia, majd Afrika.
2.Ezt követően az úniók szervei, vagy a tagországok beterjesztik az ENSZ-ben egy egységes világkormány létrehozását. A kormány megalakul, központja Londonban vagy
New Yorkban lesz.
3. Az új világkormány elkezdi az Új Világrend (New World Order) bevezetését. Ezt hívják majd úgy, hogy a "Végső Forradalom", mivel azelőtt, ha egyik ország rá akarta akaratát kényszeríteni egy másikra, vagy egy elégedetlen tartományára, háborút indított. Az Új Világrendben (a világkormány felügyelete alatt álló régiókban)a nyomásgyakorlás kizárólag pszichológiai és gazdasági jellegű lesz (ez a nyugati kultúrában ma is működik).
A népet mindenhol elárasztják majd mindenféle szeméttel (tv, média), akik bizony, be fogják ezt szopni, és agyhalott zombivá válnak (Magyarországon ma is sokan - egyre többen - vannak).
Mindenkiben lesz egy RFID chip, azon le lesz követhető, hogy hol vagy, főbb testfunkcióid, ja és a pénzed. Ha valamit keresztbeteszel a kormánynak, egyszeűen leveszik a kreditet, azt kész. Jópofa, mi?
A világ népességét 1 milliárd alá csökkentik, főleg éhínségekkel + háborúkkal (azokkal kezdik, akik nem csatlakoznak a világrendhez)
+ a születésszabályozással (birth control, planned parenthood)
Elkezdenek olyan gépeket csinálni, amelyek az emberi agyat modellezik le (2010- re várható) és amelyek idővel egyre több feladatot látnak majd el, és segítségükkel (transhumanism vagy posthumanism) az elit tagjai képesek lesznek szinte örökké élni. (wiki - idézet:
This will ultimately culminate with the discovery of the means to reverse the aging process, cure any disease, and repair presently unrepairable injuries, which together translate into medical immortality.")
És végre megvalósul a Sátán gyönyörű birodalma.
aztán jön a nagy testvér, meg jön darth vader, megépítik a halál csillagot, aztán jön a csősz, és szépen hazazavar mindenkit a játszótérről... persze van rá esély, hogy amit jósolsz, beteljesedik, de nem jött össze a bolygó kontinens-régiókra való felosztása a hidegháború alatt, igaz a technológia lehetővé tesz sokmindent, amit fél évszázada még csak sci-fi írók és pesszimista utópisták csapongó fantáziájának elgondolkodtató villanásaiként kezeltek, mégsem osztható fel egyértelműen egymással zökkenőmentesen és olajozottan együttműködő államszövetségekre a globusz. sok a kulturális és gazdaságpolitikai ellentét, sem a közeli, sem a távoli jövőben nem látok esélyt arra, hogy a jelenlegi nagyhatalmi érdekeket közös mederbe tudná terlni valami, hacsak nem támadnak a földönkívüliek, vagy nem vesz célbaminket egy gigantikus aszteroida. Ha mégis igazad lesz, és még a XXI. században létre jön egy világkormány, és az új világrend felváltja a jelenlegit, akkor sem biztos, hogy ennek kizárólag káros és az emberiség szabadságát hátrányosan érintő, hovatovább megszűntető következményei volnának. Persze lehetséges, hogy pokoli időszak kezdődne, de szenvedés és keserűség mindig volt, és valószínű ezek után sem szűnik meg, amellett nem árt megjegyezni, hogy minden rendszer felbomlott eddigi történelmünk folyamán, miért pont egy ilyen szuper-állam, szuper diktatúra jelentene kivételt?
"sok a kulturális és gazdaságpolitikai ellentét, sem a közeli, sem a távoli jövőben nem látok esélyt arra, hogy a jelenlegi nagyhatalmi érdekeket közös mederbe tudná terlni valami"
-Ez azért érdekes megfordítva is, mert a nagyhatalmi érdekek tulajdonképp közösek: rend a saját határaikon belül, és minnél kevesebb összetűzés a többi nagykutyával. És mivel a főbb régiókon belüli gazdasági érdekek közösek - (Európa, Észak-Amerika, Ázsia), ezért elkerülhetetlenül már most is, de egyre jobban egymásba fonódnak majd. Ja és ne felejtsük el, hogy a világ legnagyobb 50 vállalatából 34 amcsi kézben van. Ez azt jelenti, hogy Amerika és vállalatainak gazdasági érdekei+ erői rendkívül erősek, és gyakorlatilag már most minden kapitalista jellegű rendszerben - még Kínában is- ott vannak.
Ami pedig a politikai és kultúrális különbségeket illeti, hadd idézzek egy olyan embertől, aki valamilyen szinten még Jackonál is többre vitte:
"Add nekem egy nemzet valutájának ellenőrzését, s az már nem érdekel, ki hozza a törvényeit!"
-Meyer Amschel Rotschild
Ehhez csak annyit, hogy Európa nemzeti bankjai nem a saját kormányuknak, hanem a franfurti központi banknak kötelesek elszámolni, magyarul a kormánynak nincs felügyeleti joga a saját bankja fölött - az USA-ban még furcsább a helyzet, ugyanis a FED tulajdonképp egy magánbankokból álló rendszer, ami a semmiből kölcsönöz kamatra a US Governmentnek, amit persze az adóból - Federal Income Tax fizetnek ki. Ez az adó persze teljesen alkotmányellenes - lásd erről Aaron Russo- America-Freedom to Fascism c. filmjét. Erről a filmről - megvan googlevideón érdekel a véleményed.
Tehát a pénz+gazdasági érdekcsoportok(cégek, alapítványok) uralma sok-sok kultúrális+politikai különbségen át tud segíteni.:-)
Megjegyzés küldése